Ziua Porţilor Deschise – 2 martie 2019

“Nu cumva este prea mic pentru a merge la şcoală? La ce şcoală să îl dau? Cum o să stea el în bancă atâtea ore, cu picioarele atârnate?

Sunt doar câteva dintre întrebările care îi frământă în această perioadă pe părinţii copiilor ce urmează să intre la toamnă în clasa pregătitoare.”

Avem deosebita plăcere să vă invităm la evenimentul „Ziua Porţilor Deschise” organizat la 2 martie 2019 in intervalul orar 10.00-13.00, împreună cu copiii dumneavoastră.

Veţi avea prilejul să cunoaşteţi dotările spaţiului în care se vor desfăşura activităţile specifice clasei pregătitoare, veţi fi întâmpinaţi de cadrele didactice şi puteţi obţine orice informaţie cu privire la înscrierea în învăţământul primar 2019.

Vă aşteptăm cu drag!