ÎNSCRIERI ÎN ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR 2021

Toate informaţiile necesare le veţi găsi aici.

Propunere plan de şcolarizare învăţământ primar / clasa pregătitoare 2021:

– 2 clase / 44 locuri – învăţământ tradiţional
– 2 clasă / 44 locuri – alternativa educaţională Step by Step.

Programul de completare / validare a cererilor tip de înscriere conform metodologiei:

luni – joi         8.00-18.00,
vineri             8.00-16.00.

Luni 29.03.2021 și marți 30.03.2021, inscrierile incep la ora 13.00
       Inscrierile se pot face si on-line, aici :  https://inscriere.edu.ro

Ø  Mesaj pentru părinți: Atenție! Completarea acestei cereri de înscriere nu garantează înscrierea copilului dumneavoastră în unitatea de învățământ și nu elimină obligativitatea de a vă prezenta la unitatea de învăţământ unde doriţi înscrierea cu dosarul complet al copilului, în vederea validării prezentei cereri. Acest formular vă permite doar să vă prezentați la secretariatul școlii cu datele copilului pre-completate, scurtând timpul de așteptare al dumneavoastră și al celorlalți părinți.

– Criterii specifice de departajare privind înscrierea în învăţământul primar traditional pentru anul şcolar 2021 – 2022

Nr. Crt.
Criteriul specific
Lista documentelor doveditoare pentru îndeplinirea criteriului
1
Un părinte are locul de muncă în circumscripţia şcolară a Şcolii Gimnaziale “Ionel Teodoreanu”
Adeverinţă eliberată de societatea la care este angajat părintele.
2
O rudă până la gradul IV (excluzând frate / soră) a viitorului elev este elev al Şcolii Gimnaziale “Ionel Teodoreanu”
Cerere de eliberare a unei adeverinţe;
Adeverinţă eliberată de unitatea de învăţământ.
3
Un frate / o sora / un parinte a fost elev / eleva a Scolii Gimnaziale “Ionel Teodoreanu”
Cerere de eliberare a unei adeverinte;
Adeverinta eliberata de unitatea de invatamant.

– Criterii specifice de departajare privind înscrierea în învăţământul primar ,alternativa educaţională Step by Step pentru anul şcolar 2021 – 2022

Nr. Crt.
Criteriul specific
Lista documentelor doveditoare pentru îndeplinirea criteriului
1
Viitorul elev a frecventat gradinita intr-o alternativa educationala
Adeverinta eliberata de unitatea de invatamant prescolar
2
Un frate/o sora sau o ruda pana la gradul IV a viitorului elev a absolvit invatamantul primar in alteranativa educationala Step by Step

Documente care dovedesc gradul de rudenie (certificate de nastere , certificate de casatorie parinti)

Adeverinta eliberata de unitatea de invatamant

3
O ruda pana la gradul IV (excluzand frate/sora) a viitorului elev/eleva al/a Școlii Gimnaziale “Ionel Teodoreanu”

Dovada gradului de rudenie ;

Adeverinta eliberata de unitatea de invatamant

Centrul Step by Step pentru Educație și Dezvoltare Profesională susţine alternativa Step by Step în cadrul Şcolii Gimnaziale “Ionel Teodoreanu”.